Apple 16 inç modelleri farklı bir tasarım ile geliyor

Dünyanın teknoloji devi Apple, son dönemde 16 inçlik bir Macbook Pro üzerinde çalışıyor. İMac ve Mac Pro modellerinin arasında bir yerde olacağı tahmin edilen Macbook Pro modelinin çok yakın bir tarihte tanıtılacağı açıklandı. 

Apple 16 inç modelleri farklı bir tasarım ile geliyor

Yakın tarihte piyasaya sunulacak olan modelin satış fiyatlarının da oldukça yüksek olacağı biliniyor. Yeni çıkan bu modelde göze çarpan en ince detay ise sahip olduğu devasa boyutlardaki ekran olacak.

Yıl İçinde Yeni Modelin Tanıtım Videosu Geliyor

Apple’nin yeni çıkaracağı ürünün tanıtımını Eylül ayı içerisinde yapması bekleniyor. Aynı ay içerisinde satışa da sunulması beklenen Macbook Pro, bir aksilik olmazsa bu yıl içerisinde alıcıları ile buluşacak. Diz üstü bilgisayar modellerinde ilk defa denenen 8 çekirdekli işlemci modelinin, bu bilgisayarlarda oldukça büyük bir başarı getirmesi planlanıyor. Ekran büyüklüğü 15 inç olarak tasarlanan ürün donanım açısından da üstün özelliklere sahip.  Diğer modellerde de tercih edilen 15 inç ekran aslında sabit özelliklere sahip. Ancak bu ekranda ekran çizgileri kısa tutulduğu için modelin ekran boyutu 16 inç olarak dikkat çekiyor.

Taşınabilirlik Faktörü Yine Ön Planda

Apple, yeni çıkardığı üründe de taşınabilirlik faktörünü göz ardı etmek istemiyor. Bu nedenle yeni ürünlerinde bundan sonraki serilerde de taşınabilirlik özelliğini koruyan ürünler piyasaya çıkarmaya devam edecek.  Ekim ayında çıkması planlanan Macbook Pro’nun ekran çözünürlüğü ise 3072×1920 pixel şeklinde olacak.

Hakkında - Furkan Tunahan

Avatar
2012 yılında web master dünyasına ilk adımını atan Furkan Tunahan belirli kişisel ve toplumsal projelerde yer aldı. Ulusal gazete editörlüğü ve web site yönetimi yaparak kendisini geliştirdi. Şimdi Web tasarım ve proje yönetimi alanında çalışmalarına devam ediyor. E-posta gönder: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir