Bu yiyecekler hafızayı güçlendirmede çok etkili

Bu yiyecekler hafızayı güçlendirmede çok etkili

Gıdaların organikliği gittikçe bozulduğu bu dönemlerde tükettiğimiz yiyeceklere dikkat etmemiz oldukça önemli. Sağlıklı beslenmek sadece yaşamımızı ve sağlımızı korumanın yanında hafızamızı güçlendirmedede oldukça etkili. Özellikle bezelye, ıspanak, limon, portakal ve şalgam gibi gıdaların tüketilmesi beyin dalgalarını güçlendiriyor ve hafızayı güçlendiriyor.  Ayrıca içerisinde E vitamini bulunan adaçayıda hafızayı güçlendirmek için tüketilenlerin başında gelmektedir.

Düzenli beslenmenin yanında özellikle meyve tüketimi oldukça önemli, meyve ve sebzelerden alamadığımız vitamin ve mineraller zamanla vücut sağlığımıza etki etmektedir ve beyin dalgalarında düşüklüğe neden olmaktadır. Özellikle Alzheimer hastalığından korunmak için besin tüketimine büyük ölçüde önem verilmesi zorunludur.

Bezelye ve ıspanak Türk mutfağında çok kullanılsada genellikle özellike çocukalar için sevilmeyen gıdalar arasındadır. Küçük yaşlardan alışkanlık haline getirilmesi gereken bu gıdaların yetişkin kişiler içinse sağlını koruması gerektiğinde olan bilinçli vatandaşlar yemeklerinde kullanmalıdır.

Mevsim dönemlerinde tüketilen özellikle limon ve portakal bir çok kişi tarafından sevildiği için C vitamini bakımından yeterlilik sağlamaktadır. Çay içmeyi çok sevdiğimiz bir gerçektir, alternatif olarak adaçayı tüketimi yapılabilir, hafızayı güçlendiren E vitamini bakımından oldukça zengin olan adaçayının tüketimini alışkanlık haline getirdiğinizde hafızanızı güçlendiren en büyük etkenlerden olacaktır.

Meyve ve sebzeler içerisindeki minerallerin vücut sağlığından daha çok hafızamızı güçlendirmek için tüketilmesi son günlerin en çok önerilenlerinden birisi haline gelmiştir.

 

Hakkında - Furkan Tunahan

Avatar
2012 yılında web master dünyasına ilk adımını atan Furkan Tunahan belirli kişisel ve toplumsal projelerde yer aldı. Ulusal gazete editörlüğü ve web site yönetimi yaparak kendisini geliştirdi. Şimdi Web tasarım ve proje yönetimi alanında çalışmalarına devam ediyor. E-posta gönder: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir