Bursa’da 6 bin 30 adet sahte içki ekipler tarafından yakalandı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin Bursa ilinde düzenlediği operasyonda 6 bin 30 adet sahte içki ele geçirildi.

Bursa’da 6 bin 30 adet sahte içki ekipler tarafından yakalandı

Son zamanlarda sahte içkiden dolayı hayatını kaybeden insan sayısının artması üstüne Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Bursa’da genel arama yapıldı. Yapılan arama sonucunda ekipler 6 bin 30 tane sahte içki yakaladı. Çok büyük bir operasyon olduğu için şehrin her tekel satıcısı tek tek arandı ve yüklü miktarda sahte içki ele geçirildi.

Gümrük Bakanlığına gelen ihbar üzerine muhafaza ekipleri hem sistem üstünden hem de fiziki arama sonucu bu içkileri buldu ve hepsi imha edildi. Pek çok insan hayatına son veren bu içkileri ülkeye getirip satanların ise cezasına henüz karar verilmedi.

Tüm Güvenlik Tedbirleri Alındı

6 bin 30 sahte içkinin ele geçirildiği adreslerde gerekli tüm güvenlik tedbirleri alındı. Sahte içki bulunan adreslerden birinde üzeri branda ile kaplı bir kamyon ekiplerin dikkatini çekti.  Kamyonun kasası açıldığında üzerinde Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu bandrolü bulunmayan sahte içkiler bulundu.

Bulunan sahte içkilerin yaklaşık 500 bin TL değerinde olduğu tespit edildi. Bu illegal çalışmayı yürüten tüm sahtekârlara cezası verilecek fakat buna yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. En ağır cezayı almasını gerektiğini söyleyen vatandaşlar özellikle sahte içkiden dolayı hayatını kaybedenlerin yakınları biran önce sahtekârların ceza bulmasını istiyor.

Hakkında - Hakan Eser

Hakan Eser
Ulusal ve yerel olmak üzere bir çok basın kanalında hizmet vermiş olan Hakan Eser aynı zamanda bir çok gazetede haber editörlüğü hizmetide vermiştir. Gündem haberlerini yakından takip eden ve siyaset konusunda bilgili olan Eser çalışmalarında ve görev aldığı projeler içerisindede uzmanlığını göstermektedir. | E-posta gönder: hakan@sondk.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir