Diyetin Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır?

Diyetin Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır?

Birçok insan fazla kilolarından şikâyetçidir ve kilo vermek ister. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile insanların kilo verme çabası da artar. Bu yüzden özellikle kadınlar çeşitli diyetlere başlar. Kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermek için şok diyetlere başlanır. Bunun faydalı olup olmadığı tartışma konusudur. Çok kısa sürede kilo vermek sağlık açısından zararlıdır. Peki, diyete başladıktan kaç gün sonra kilo vermeye başlanır?

Bir Haftada 5 Kilo Vermek

Çoğu insan internette bulduğu şok diyet adı altındaki listelere başvuruyor ve bir haftada 5 kilo verme hayali kuruyor. Fakat bu doğru değildir. Çünkü bir anda yemeyi içmeyi aşırı derecede kısmak sizi sağlığınızdan edebilir. Onun yerine yüksek protein alımı olan diyetleri tercih edebilirsiniz. Diyete başladığınızda beraberinde spor da yapmanız tartıda göreceğiniz sayıları düşürecektir. Diyet, egzersiz ve bol su ile ilk hafta kilonuz düşmüş gibi görünür ama bu yağ kaybı değildir vücudunuzda tutulan fazla suyun atılmasıdır.

Diyette Kilo Kaybı Ne Zaman Başlar?

Diyet yaparken bol bol da su içmeniz gerekir. İlk hafta kilo verdiğinizi sanabilirsiniz fakat bu kilo değildir. Vücuttan ödemin atılmasıdır. Doğru diyeti yapıyorsanız ve az kalori alıyorsanız ikinci haftadan itibaren kilo vermeye başlarsınız. Bu kişiden kişiye değişir. Genel olarak sağlıklı bireylerde diyetin ikinci haftasından itibaren yağ kaybı başlar.

Hakkında - Zeynep Bekyol

Zeynep Bekyol
Uzun süre yerel gazetelerde editörlük hizmeti veren Zeynep Bekyol İstanbul üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk öğrencisi olarak eğitimne devam etmektedir. Bir çok aktif projeye ek olarak sondk.net üzerinde sağlık kategorisi içerik yönetecisi olarak hizmet vermektedir. | E-posta gönder: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir