Doğanın mucizesi bal cilt güzelliğini arttırıyor

Bal geçmişten günümüze en çok kullanılan gıdalardan biri olarak ön planda yer alıyor. Besleyici özelliği bulunduğu gibi cilt üzerindeki etkisi ile de kullanıcıya katkı sağlıyor. Etkili bir yapılan maske ile cildinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Doğanın mucizesi bal cilt güzelliğini arttırıyor

Evde bulunan malzemeler ile maske yaparken bal da kullanabilirsiniz. Bal ile yapacağınız maske de yine gözenek sıkılaştırma özelliği olan ve aynı zamanda nem veren bir maskedir. 1 çay kaşığı bal içine birkaç damla limon sıkarak balın kendisini bırakmasını sağlayın. Bal kendisini bıraktıktan sonra sıvı bir hal alacaktır. Daha sonrasında cildinize uygulamak üzere sürebilirsiniz.

Bal yoğun nem veren bir üründür. Bu nedenden dolayı cildinizin nemsiz olduğunu hissettiğiniz her an sürebilirsiniz. Özellikle çok su içmenize rağmen düzelmeyen cilt kuruluğu için de yapabilirsiniz. Sağlıkla ışıldayan gözeneksiz bir cilt için bu uygulamaları belirli bir düzen içerisinde yapmalısınız. Örnek vermek gerekir ise kendinize zaman belirleme açısından planlayıcı kullanabilirsiniz.

Yağ İçeren Besinlerden Uzaklaşın

Yağ içeren besinleri sıklıkla tüketmeniz, cildinizde aşırı yağlanmaya neden olur. Aynı zamanda gözeneklerin açılmasına neden olur. Trans yağ içeren tüm gıdalardan uzak durmalısınız. Cildinizin esnek olmasına neden olduğu için zamanla yaşlı bir görüntü çizebilir. Bu konulara dikkat ederek eski cildinize kısa sürede kavuşabilirsiniz. Vücudunuzun alması gereken su miktarına dikkat ederek bol bol su içmelisiniz.

Hakkında - Zeynep Bekyol

Zeynep Bekyol
Uzun süre yerel gazetelerde editörlük hizmeti veren Zeynep Bekyol İstanbul üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk öğrencisi olarak eğitimne devam etmektedir. Bir çok aktif projeye ek olarak sondk.net üzerinde sağlık kategorisi içerik yönetecisi olarak hizmet vermektedir. | E-posta gönder: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir