Göle Düşen 13 Yaşındaki Çocuğun Aramaları Devam Ediyor

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde 13 yaşındaki genç çocuk hayatını kaybetti. Bugün arkadaşlarıyla gezmek için Kartepe’ de buluşan genç çocuk Sapanca gölüne kayıkla açılmaya başladı. Fakat talihsiz çocuk suda dengesini kaybederek suya düştü ve hala neredeyse 5 dalgıç genç çocuğu arıyor. Çocuğun anne babası ise perişan durumdalar.

Göle Düşen 13 Yaşındaki Çocuğun Aramaları Devam Ediyor

Olay bugün 17.00 saatlerinde Sapanca Gölü’nün olduğu tarafta meydana geldi. 13 yaşındaki Eren Gültekin arkadaşlarıyla gezintiye çıkmak için tekne kiralamış. Kiralanan tekneden bir grup arkadaşı göle atlayarak yüzmek istemiş. Arkadaşları göle atlarken suya düşen Eren Gültekin yüzme bilmediği için suda çırpınmaya başlamış. Arkadaşları Eren’in çırpındığını görünce paniğe kapılıp etraftan yardım istemişler. Arkadaşları Eren’i sudan çıkarmaya çalışsalar da Eren kısa sürede gözden kaybolmuş.

Küçük Çocuk Her Yerde Aranıyor

Gelen ihbara yönelik itfaiye, AFAD ve polis memurlarından dalgıç bireyler suya atlayarak Eren’i aramaya başladı. Fakat onca saattir yapılan incelemelere karşılık genç çocuğun bedeni hala bulunamadı.

Annesi ise gözyaşları içinde ”Benim oğlum karanlıktan korkar, yüzme bilmez ne olur kurtarın onu” diyerek feryatta bulundu. Söylediği bu söz birçok kişiyi yürekten etkiledi.

Polis yaşı tutmayan ve buna istinaden reşit olmayan çocuğa tekne kiralama yaptığı için tekne sahibine de ceza verecek. Arkadaşlarının da yaşı tutmadan tekneye bindiği ve göle atladıkları için de ailelerine ceza verileceğini polis memurları belirtiyor.

Hakkında - Furkan Tunahan

Avatar
2012 yılında web master dünyasına ilk adımını atan Furkan Tunahan belirli kişisel ve toplumsal projelerde yer aldı. Ulusal gazete editörlüğü ve web site yönetimi yaparak kendisini geliştirdi. Şimdi Web tasarım ve proje yönetimi alanında çalışmalarına devam ediyor. E-posta gönder: furkan@sondk.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir