İstanbul Fatih’te meydana gelen hırsızlık Vakasını kameralar kaydetti

İstanbul Fatih semtinde hırsızlık yapmaya çalışan şahıs güvenlik kameraları sayesinde yakalandı. Şahıs uzun zamandır polis tarafından aranıyordu ve en sonunda yakalandı.

İstanbul Fatih’te meydana gelen hırsızlık Vakasını kameralar kaydetti

İstanbul’un Fatih ilçesinde bir daireye hırsızlık yapmak için girmeye çalışan zanlı Abdul Gaffur güvenlik kameralarına suçüstü yansıdı ve kaçak suçlu nihayet yakalandı. Şahıs 12 suçtan aranıyordu ve en sonunda kendini ele verdi. Eve hırsızlık yapmak için tırmanırken etraftaki güvenlik kameralarına planlarına katmadı ve polis tarafından tutuklandı.

Hırsızlık vakası İstanbul Fatih 16 Temmuz semtinde Mevlanakapı mahallesinde meydana geldi. Burada hırsızlık ihbarı alan polisler derhal gerekli çalışmaları başlattı. Semtteki güvenlik kameraları izlendi ve şüpheli bulundu. 18 yaşındaki Abdul Gaffur işlediği 12 suçtan daha aranıyordu. Polis memurları da uzun uğraşlar sonucu Gaffur’u bu şekilde kameralarda gördüklerine çok şaşırdı. Zanlı 17 Temmuz mahallesinde yakalanarak adli mahkemeye çıkartıldı ve oradan cezaevine götürüldü.

Her Şey Güvenlik Kamerasına Yansıdı

Zanlının hırsızlık anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Kendisiyle birlikte üç kişi hırsızlık yapacakları daireye temkinli bir şekilde yürüyor. Üç kişiden biri olan Abdul Gaffur(18) daireye çıkabilmek içim birinci katın korkuluklarına tırmanıyor. Abdul Gaffur (18) pencerenin sinekliğini sökerek altta bekleyen arkadaşına veriyor. Sonrasında dairenin içerisine giriyor. Uzun zaman sonra yakalanan genç şüpheli hayatını kendi elleriyle kararttı. Suçlunun ne kadar ceza aldığı ise henüz belli değil.

Hakkında - Hakan Eser

Hakan Eser
Ulusal ve yerel olmak üzere bir çok basın kanalında hizmet vermiş olan Hakan Eser aynı zamanda bir çok gazetede haber editörlüğü hizmetide vermiştir. Gündem haberlerini yakından takip eden ve siyaset konusunda bilgili olan Eser çalışmalarında ve görev aldığı projeler içerisindede uzmanlığını göstermektedir. | E-posta gönder: hakan@sondk.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir