Japonya’da Stüdyo kundaklama olayında 35 kişi hayatını kaybetti

18 Temmuz 2019 tarihinde Japonya’nın Kyono bölgesinde meydana gelen yangında ölü sayısının 35’e ulaştığı belirtildi.

Japonya’da Stüdyo kundaklama olayında 35 kişi hayatını kaybetti

Japonya’da Kyono bölgesinde animasyon stüdyosunda çıkan kundak vakası birçok ailenin ocağına ateş düşürdü. Tam 35 kişi hayatını kaybetti ve hala yaralı vaziyette hastanede tedavi gören kişiler mevcut.

Japonya’da yangına dair yapılan araştırmalara göre yangın sonucu hastanede tedavi gören yaralılardan biri bugün hayatını kaybedince ölü sayısı 35’e ulaştı. Polis bu yangını hastanede tedavi gören 41 yaşındaki Shinji Aoba’nın olduğunu düşünüyor fakat tedavi süreci devam ettiği için ifadesini anlamıyorlar.

Polis Shinji Aoba’nın bu kundağı yaptığını düşünüyor çünkü şüphelinin evinde animasyon stüdyosuna ait eşyalar bulundu. Ayrıca yangına delil olabilecek bazı eşyalara da polis ekipleri tarafından el konuldu.

Çok Ünlü Bir Stüdyo Yandı

Animasyon stüdyosu Japonya’nın merkezinde yer alıyor ve Japonya halkı tarafından çok sevilen bir stüdyo. Fakat üç katlı animasyon stüdyo binası 18 Temmuz tarihinde benzin dökülerek yakıldı. Etraftaki görgü tanıklarının vermiş olduğu ifadeye göre patlama sesleri duyulmuş ve siyah siyah dumanlar ortaya çıkmış. Görgü tanıklarından biri de yangın esnasında bir şahsın ”Ölün” diye bağırdığını duyduğunu söylüyor.

Yangın esnasında animasyon stüdyo binasında 70 kişi bulunuyordu. Bu yangından sonra animasyon stüdyosunun sahibi Hideaki Hatta daha öncesinde birkaç defa şirketine ölüm tehdidi içeren mektuplar geldiğini fakat dikkate almadığını söylüyor.

Hakkında - Umut Öztürk

Avatar
İstanbul üniversitesi Bilgisayar Programlama bölümünde okumakta olan Umut Öztürk teknoloji ve yazılım hakkında kendini geliştirmeyi çok seviyor. Sondk.net teknoloji kategorisi içerik sorumlusu olarak hizmet veriyor. | E-posta gönder: umut@sondk.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir