Kurbanlık alımında dolandırılmamak için önemli uyarılar yapıldı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken e ticaret konusunda vatandaşları uyarıyor. E ticaret pazarının her geçen gün arttığı dönemde dolandırıcılık olayları da artış gösteriyor.

Kurbanlık alımında dolandırılmamak için önemli uyarılar yapıldı

2019 yılında e ticaret pazarı %59 oranında artış gösterdi. Buna orantılı olarak dolandırıcılar da artmış durumda. Ülkemizde nüfusun %70’i e ticaret yaparak ihtiyaçlarını gideriyor. Gıda, giyim, aksesuar ve elektronik eşya derken buna bir de kurbanlık eklendi. Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar online olarak kurban hisselerine giriyor ve birçoğu da araştırmadan böyle bir işe kalkıştığı için dolandırılıyor.

Dolandırılmamak İçin Araştırın

”İnternetten istediğiniz her şeyi alabilirsiniz fakat kurbanlık almayın neyle karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz” diyen Palandöken vatandaşları bu konuda ısrarla uyarıyor. Sizler de dolandırılmak istemiyorsanız internetten kurbanlık almayın alıyorsanız da siteyi iyice araştırın ve emin olduktan sonra paranızı yatırın.

Online olarak kurbanlık almak her zaman riskli olduğu için kurban paralarını Kızılay gibi önemli kuruluşlara vererek kurban kesmenin daha hayırlı olduğunu belirten Palandöken vatandaşları e-ticaret alanında kurbanlık satanları güvenmemeleri gerektiğini vurguluyor. Palandöken en güvenli yol şahıslardan kurbanlık almak ya da kurumlara ücretini verip dış ülkeye kurban eti yollamak olduğunu da belirtiyor.

Online olarak kurbanlık alacak olanlara da sitenin yorumlarını dikkatlice okumaları gerektiğini söyleyen Palandöken vatandaşların her türlü riski göz önünde bulundurması gerektiğini de belirtiyor. Kurban paralarının heba olmaması için kurbanlık alırken dikkatli olmak şart.

Hakkında - Umut Öztürk

Avatar
İstanbul üniversitesi Bilgisayar Programlama bölümünde okumakta olan Umut Öztürk teknoloji ve yazılım hakkında kendini geliştirmeyi çok seviyor. Sondk.net teknoloji kategorisi içerik sorumlusu olarak hizmet veriyor. | E-posta gönder: umut@sondk.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir