Okullar Ne Zaman Eğitim ve Öğretime Başlayacak?

Okullar Ne Zaman Eğitim ve Öğretime Başlayacak?

Okullar yaz tatiline girdi ve hem öğrenciler hem de öğretmenler için bir eğitim öğretim yılı daha sona erdi. Yorucu bir yıl yerini, keyifli yaz tatiline bıraktı. Ramazan Bayramı’ndan bir hafta sonra karneler dağıtıldı ve 2018- 2019 öğretim yılı da kapanmış oldu. Öğrenciler yaz tatilinde dinlenirken okulların ne zaman açılacağı ise merak ediliyor.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Öğrenciler karnelerini haziran ayında aldı. Birçok öğrenci ise okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2019- 2020 eğitim öğretim yılının takvimini açıklayarak, öğrencilerin sorusuna da cevap vermiş oldu. Okullar 9 Eylül 2019’ da yeni eğitim öğretim yılına başlamış olacak. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak ara tatiller de olacak. 18- 22 Kasım’ da ilk ara tatil yapılacak ve 6- 10 Nisan’da ise ikinci ara tatil yapılacak.

Yaz Tatili Uzadı Mı?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “ yaz tatili uzatıldı mı” sorusu sık soruluyor. MEB bu yıl değişiklik yapıldığını ve yıl içinde okulların iki kere ara tatile gireceğini açıkladı. Bu yüzden yaz tatilinin ise en az iki hafta kısaltılacağı açıklandı. Eskiden 13 hafta olan yaz tatili 11 haftaya düşürüldü ve iki hafta yıl içerisine iki ara tatil olarak yansıtıldı. Yaz tatili uzatılmadı, aksine kısaltıldı.

Hakkında - Furkan Tunahan

Avatar
2012 yılında web master dünyasına ilk adımını atan Furkan Tunahan belirli kişisel ve toplumsal projelerde yer aldı. Ulusal gazete editörlüğü ve web site yönetimi yaparak kendisini geliştirdi. Şimdi Web tasarım ve proje yönetimi alanında çalışmalarına devam ediyor. E-posta gönder: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir