Türk Telekom 2019 yılında kar marjını yükseltti

Türk Telekom 2018 yılında bir senelik kazandığı parayı 2019 yılında yarı dönemde kazandı.

Türk Telekom 2019 yılında kar marjını yükseltti

Bir senede bu kadar gelişme herkesi çok şaşırttı. Son 11 yılda ise iyi oranda geliştiğini gösterdi. Türk Telekom üst yöneticileri uzun soluklu bir araştırma yaparak çok iyi sonuçlar elde etti.

2019 yılının ilk altı ayında çok iyi şekilde kazanıp gelişme gösteren Türk Telekom altı ay içerisinde 1 milyon 57 bin farkla abone sayısını 47 milyona yükseltti. Altı ay içerisinde %15.8 oranda büyüme ile 11.2 milyar TL kazanç sağlayan Türk Telekom 2008 yılından bu yana en yüksek kârını elde etti. Bu durumda Türk Telekom’un FAVÖK’ü geçen seneye göre %35 oranında artış gösterdi.

Türk Telekom Abone Sayısı Artıyor

Türk Telekom gösterdiği başarı sayesinde yılın ilk altı ayında 1 milyon 57 bin tane yeni abone elde etti ve toplam abone sayısı 47 milyona ulaştı. Türk Telekom’un internet abone sayısı 11 milyonu geçmiş durumda ve mobil kullanıcısı ise 22 milyona ulaşmış durumda. LTE kullanıcıları ise %50 oranında artış gösterdi.

Türk Telekom 2019 yılının ilk altı ayında 745 milyon TL kar ettiğini belirtiyor. Türk Telekom üst yöneticisi ise bu kazancın yaptıkları internet ve mobil tarife indirimlerinden kaynaklandığını söylüyor. Bir nevi sürümden kazandıklarını, düşük miktarda faturayla çok müşteri topladıklarını belirtiyor.

Hakkında - Umut Öztürk

Avatar
İstanbul üniversitesi Bilgisayar Programlama bölümünde okumakta olan Umut Öztürk teknoloji ve yazılım hakkında kendini geliştirmeyi çok seviyor. Sondk.net teknoloji kategorisi içerik sorumlusu olarak hizmet veriyor. | E-posta gönder: umut@sondk.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir