Yüzünüzdeki kırışıklıkları çay bakımı ile yok edebilirsiniz

Günümüzde tüm faktörlerin etkilediği ilk yer, cildimizdir. Cildimizin bakımı, günlük hayatımızda etkilendiğimiz faktörleri, en aza indirecektir.

Yüzünüzdeki kırışıklıkları çay bakımı ile yok edebilirsiniz

Bu faktörler sırasıyla Stres, hava kirliliği, kötü alışkanlıklar, uykusuzluk, gibi başlıca faktörlerdir. Özellikle dış etkenler, cildimizin yaşlanmasına hızlı yön vermektedir. Cildimizi bu etkenlerden korumak için, bakımlarımızı düzenli olarak yapmamız gerekmektedir. Bu bakımlardan bir kaç örnek aşağıda verilmektedir.

Buz Bakımı

1 litre suyun içerisine, 1 bütün limon sıkılacaktır. Daha sonra bu karışımı buzlukta dondurun. Buzla cilde masaj yapmak, öncelikle kan dolaşımını hızlandırdığı için, cilde serinlik, gerginlik ve canlılık vermektedir. Haftada 2 kez uygulamanız sizin için yeterli olacaktır. 

Bitkisel Çay Bakımı

Bitkisel çayların günümüzde birçok sağlık sorununa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir bilgidir. Bitkisel çayların hayatımızda yeri daha fazla olmalıdır. İnsanların bu konuda daha doğal çözümlerle birlikte bilinçlenip doğru şekilde kullanılması için yönlendirilmesi gerekmektedir. Kandil otu içerisindeki silisik asidin olmasıyla cildin elastikiyetini arttırdığını biliyor muydunuz? Aynı şekilde ıhlamur çayı da cildimizdeki kırışıklıkları yok etmeye ve geciktirmeye faydalı olmaktadır. Nane çayında bulunan doğal özü yağlar ise cildimizi temizleyip kan dolaşımını hızlandırmaya etkili olmaktadır.

Peeling Bakımı

Cilt türünüze uygun bir doğal içerikli, Peeling bakım ürünü satın alarak bakımınıza başlayabilirsiniz. İçeriği doğal içerikli olan Peeling bakım ürünleri cildi ölü hücrelerden arındırmakla görevlidir. Canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmamız için Peeling bakımı yapmamız gerekmektedir. Cildimiz için Peeling bakımının önemi büyüktür. Ancak bunu her gün uygulamamız cildi yoracaktır. Haftada 1 defa kullanılması önerilmektedir. Burun, çene ve alın gibi siyah noktaların oluşma olasılığı daha yüksek olan bölgelere özellikle uygulanması daha etkili olacaktır.

Tonik Bakımı

Cilt türünüze uygun yine doğal içeriklerden oluşan bir tonik almanız sizin için daha uygun olacaktır. Tonikler cildinizin PH değerini dengeleme konusunda etkili olacaktır. İçeriği doğal olduğu kadar etkili sonuçlar almamız mümkün olacaktır. Düzenli ve doğru uyguladığımız taktirde cildinizin canlandığını ve temizlenip daha parlak bir cilde sahip olduğunuzu kısa sürede görmeniz mümkün olacaktır.

Hakkında - Hakan Eser

Hakan Eser
Ulusal ve yerel olmak üzere bir çok basın kanalında hizmet vermiş olan Hakan Eser aynı zamanda bir çok gazetede haber editörlüğü hizmetide vermiştir. Gündem haberlerini yakından takip eden ve siyaset konusunda bilgili olan Eser çalışmalarında ve görev aldığı projeler içerisindede uzmanlığını göstermektedir. | E-posta gönder: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir